W Warszawie Koroniarki zdobyły wicemistrzostwo Polski!

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet odbyły się w dniach 5-7 października 2018 roku w Warszawie. Bardzo radosną wiadomością jest to, że Koroniarki obroniły ponownie tytuł wicemistrza Polski (po raz drugi z rzędu – w zeszłym roku zdobyły jako debiut wicemistrzostwo w 2017 roku w Poznaniu).

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz KORONY został rozegrany w sobotę ze ŚWITem Wrocław. Koroniarki zagrały bardzo efektownie i skutecznie – do I połowy był wynik 20:0, a koniec meczu dał taki rezultat 36:0. Po obiedzie w kolejnym meczu z SPARTAN/TON Lublin nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze i  wynik I połowy 12:3, a na końcu był taki wynik 20:3.

Efektowne wyniki rozbudziły nadzieję na bardzo wysoką notę podczas niedzielnego meczu z zespołem MAZOWSZE Warszawa – mistrzem Polski 2017 roku i mistrzem Ligi Mistrzów Europy. W niedzielę w I połowie KORONA grała na poziomie europejskim i w rezultacie z MAZOWSZE zremisowała 2:2, ale już w drugiej połowie meczu niestety nasze Zawodniczki zaczęły popełniać błędy i nie trafiały skuteczniej do bramki przeciwnika. Mecz zakończył się wygraną MAZOWSZA Warszawy 9:4.

Po tak efektownej grze w trakcie Mistrzostw Polski nasze Koroniarki mają nadzieję, że staną na podium Ligi Mistrzów w Stuttgarcie, które odbędą się w dniach 2-5 stycznia 2019.

Wielkie gratulacje dla naszych dziewczyn za obronę wicemistrzostwa!

Królem Strzelców została – Izabela Kuźniak – 18 goli.

Najlepszą bramkarką Mistrzostw została Marta Maciejewska.

I na koniec najlepsza wiadomość dla nas –  najlepszą piłkarką turnieju MVP została Justyna Siwek.