SKSG “KORONA” znów w mediach – tym razem w Radio Szczecin

W dniu 9 września 2018 roku o godz. 19:00 w Radio Szczecin w programie Pożyteczni% była audycja o naszej zrzutce pod tytułem:

(3 podcast) Szczeciński Klub Sportowy Głuchych “Korona” potrzebuje pomocy

Oryginalny link do audycji: radioszczecin.pl

Wywiad przeprowadziła wieloletnia, bardzo dobra dziennikarka Małgorzata Furga z naszym rzecznikiem prasowym SKSG “KORONA” Piotrem Lipskim.

Poniżej zapis wywiadu (dzięki przekładom Lidia Lipska)

[bs_well size=”md”]

Zapis wywiadu:

Małgorzata Furga – dziennikarka RADIO SZCZECIN: Goszczę dzisiaj w studiu Pożytecznych przedstawiciela Klubu Sportowego Głuchych “KORONA” Szczecin pana Piotra Lipskiego. Może opowiedzmy trochę o Klubie, o ludziach, którzy w nim są.

Piotr Lipski – rzecznik prasowy SKSG “KORONA” : Klub został założony 5 lat temu, jest to stosunkowo młody klub, ale poprzez zmianę Zarządu Klubu i osób z dużym zapałem, którzy są głodni sukcesu. Zaczęliśmy w rekordowym tempie zdobywać dużo medali, m.in. w lekkoatletyce zdobyliśmy najwięcej medali spośród klubów niesłyszących w Polsce i dlatego jesteśmy tacy zwarci i pełni optymizmu, żeby zdobywać kolejne sukcesy. Zostaliśmy wyróżnieni przez międzynarodową ligę w futsalu i zostaliśmy zaproszenie na mistrzostwa Europy. To jest bardzo prestiżowy turniej wśród osób niesłyszących, ale niestety zostaliśmy dostrzeżeni w ostatniej chwili, gdyż jesteśmy młodym klubem i w związku z tym nie zdążyliśmy wystąpić po środki finansowe, aby Miasto mogło nas wesprzeć, ze względu na ten krótki termin. Zbieramy właśnie środki na wyjazd na ten turniej do Stuttgartu, na te zawody pojedzie 11 dziewczyn, kierownik i trener. Mamy bardzo duże szanse, ponieważ w naszym Klubie są 4 zawodniczki, są powołane do Kadry Narodowej, a wiec jesteśmy silnym zespołem i mamy spore szanse, ale niestety ograniczeniem są środki finansowe. Tak naprawdę liczymy na wsparcie mieszkańców Szczecina, mamy na swojej stronie internetowej informacje, gdzie można robić zrzutkę oraz jesteśmy na stronie zrzutka.pl. Zbieramy 10 tys zł. To jest kwota, która pozwoli nam realnie planować wyjazd.

MF: A kiedy są te zawody ?

PL: Zawody są w styczniu.

MF: To jeszcze jest trochę czasu.

PL: To jest krótki czas, ale oczywiście dziewczyny już się przygotowują.

MF: Gdzie Was można znaleźć, gdyby ktoś zainteresował się klubem, dziewczynami i chciał pomóc ?

PL: Jesteśmy praktycznie codziennie na hali lekkoatletycznej przy ul Litewskiej, bo tam trenujemy motorykę, tam tez pozostali trenują lekkoatletykę, bo jesteśmy silni również w innych dyscyplinach sportu. Bo w naszym klubie zawodnicy trenują nie tylko piłkę nożna i lekkoatletykę, ale też siatkówkę, żeglarstwo, kręgle, a nawet narciarstwo.

MF: Jako klub współdziałacie z klubem START na Litewskiej ?

PL: Tak, z nimi mamy przyjemność współpracować, jest to dla nas bardzo kluczowe, bo korzystamy z ich sprzętu, mamy wsparcie mentalne, wiec to jest dla nas duży plus.

MF: Czyli trenujecie na stadionie przy Litewskiej, szukacie pieniędzy dla jedenastu dziewcząt, które chcą wziąć udział w zawodach w Stuttgarcie, dziewczyny grają w piłkę nożną na hali ?

PL: Tak, jest to ciekawa drużyna, jak już wspomniałem wcześniej cztery z nich są w Kadrze Narodowej, jedna z nich jest wicemistrzynią olimpijską w piłce nożnej i jest kapitanem naszej drużyny, wiec to jest naprawdę wysoka półka. Oczywiście dziewczyny, min. trenują inne sporty pochodne, bieganie skok w dal, aby być szybkie i zwinne, sprawne nie tylko w kopaniu piłki. Mamy też utytułowanego trenera, który zdobywał medale na olimpiadach w lekkoatletyce, to jest Rafał Śliwka. Jest teraz naszym kluczowym trenerem.

MF: Warto temu Klubowi i drużynie pomóc, przypominam ze pieniądze są zbierane na stronie zrzutka.

PL: Informacje są dostępne na stronie internetowej SKSG “KORONY” i na FB.

MF: A jeszcze chciałabym wiedzieć, bo często Sponsorzy chcą wiedzieć, czy drużyna ma jednolite stroje, czy można dołożyć swój znak firmowy?

PL: Oczywiście dbamy o to, żeby na koszulkach widniało logo Sponsorów, nie zapominamy o banerach, informacje o Sponsorach umieszczany na swojej stronie internetowej oraz w tych mediach, które interesują się nami.

MF: Warto proszę Państwa przyjrzeć się dziewczętom i nie tylko, ale wszystkim Sportowcom ze Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych “KORONA”. Jak Państwo słyszycie Piotr Lipski świetnie sobie radzi, wiec można się z nim świetnie porozumieć, niekoniecznie trzeba znać język migowy.

PL: Tak porozumiewam się, bo całą edukacje przeszedłem w szkole ze słyszącymi, wiec dzięki temu jestem w stanie tak się porozumiewać, mimo, że mój ubytek słuchu jest większy niż niektórych osób posługujących się językiem migowym.

MF: A zna Pan język migowy ?

PL: Dopiero się uczę, znam podstawy.

MF: To super. Jeszcze raz przypomnę, że Szczeciński Klub Sportowy Głuchych “KORONA” potrzebuje naszego wsparcia, sądzę, że odezwą się potencjalni sponsorzy oraz osoby, które indywidualnie wesprą 11 dziewcząt ze Szczecina. Gościem Pożytecznych był Piotr Lipski ze Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych “KORONA”. Spokojnego wieczoru.

Oryginalny wywiad w linku poniżej:

[/bs_well]

Link do zrzutki: zrzutka.pl/fshyc2

Skip to content