Bardzo dobre rewelacje z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce!!!

Podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 2 i 3 czerwca 2018 r. w Lublinie, Nasi Zawodnicy zdobyli w sumie 10 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. To był ich debiut w takich Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkiej Atletyce.

Lista Zawodników, którzy zdobyli medale:

Bieg na 800 m KMonika Borysowska
Bieg na 1500 m KMonika Borysowska
Sztafeta 4×100 m KEdyta Jaszewska, Karolina Jędrzejczyk, Justyna Kozyra, Justyna Siwek
Sztafeta 4×400 m KJustyna Kozyra, Edyta Jaszewska, Monika Borysowska, Karolina Jędrzejczyk
Rzut oszczepem KMarta Maciejewska
Sztafeta 4×400 m MDamian Szyszkowski, Rafał Zagajewski, Rafał Śliwka, Daniel Jędzura
Pchnięcie kulą KJustyna Siwek
Bieg na 200 m KKarolina Jędrzejczyk
Pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
Rzut dyskiem KMarta Maciejewska

Nas bardzo cieszy fakt, że nasza drużyna SKSG “KORONA” znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej i jednocześnie w punktacji klubowej w tych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce!!!

Nasz Zawodnik Mateusz Mientki – jako najmłodszy Zawodnik w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce i był bardzo blisko podium. W tej dyscyplinie była bardzo duża konkurencja, bo startowało 10 osób.

Szczególne wyrazy uznania należą się Naszej Zawodniczce Monice Borysowskiej – gdyż zdobyła hurtem aż 3 złote medale!

Efektywna praca treningowa w Koronie przyniosła wspaniałe efekty, ponieważ wszyscy zawodnicy pobili nowe rekordy życiowe! Mamy nadzieję że za rok uda się wywalczyć więcej medali. Mamy też bardzo dobra informację, że najprawdopodobniej za rok Mistrzostwa Polski Niesłyszących w lekkoatletyce odbędą się w Szczecinie. To daje nam większą motywację do treningów dla Naszych Zawodników.

Przypominamy, że w składzie ekipy znajdowali się: Dominika Banaś, Monika Borysowska, Jakub Jackiewicz (wyp. z UKS WIOSŁO), Edyta Jaszewska, Karolina Jędrzejczyk, Daniel Jędzura, Norbert Kochanowski (wyp. z UKS WIOSŁO), Justyna Kozyra, Marta Maciejewska, Paweł Mazurkiewicz, Mateusz Mientki, Mateusz Pająk (wyp. z UKS WIOSŁO), Justyna Siwek, Rafał Śliwka, Damian Szyszkowski oraz Rafał Zagajewski.

Dziękujemy firmie JOMA za stroje lekkoatletyczne na wyjazd, dzięki dofinansowaniu przez Państwa Izabeli Mientkiej i Macieja Balcerzaka. Jeszcze raz bardzo serdecznie za to dziękujemy!

Podziękowanie należą się też Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących ze wsparciem z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminie Miasto Szczecin – za dotacje celowe i statutowe na nasz Klub Sportowy SKSG “KORONA”.

Wielkie brawa dla Zawodników i Trenera Rafała Śliwki.

I od razu informujemy, że zbliżają się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet w Szczecinie. Zapraszamy Wszystkich do kibicowania naszym Koroniankom. (szczegóły wraz z harmonogramem w tym linku)

Oj w Szczecinie będzie się działo!

Fotorelacje: