Drużyna Mazowsze Warszawa Zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego w Piłce Nożnej Mężczyzn 2016

W dniach 18-20 listopada 2016 roku w Szczecinie w Hali Sportowej Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 124 odbył się Ogólnopolski Turniej Pucharowy w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach brało udział 12 drużyn:
BAGRY Kraków, KORONA Szczecin, KORONA II Szczecin, ŁKSG Łódź, MAZOWSZE Warszawa, MIG Gliwice, RES-GEST Rzeszów, REYMAN Kraków, SPARTAN Lublin, SURDUS Kielce, ŚLĄSKI Rybnik, ŚWIT Wrocław.

Drużyny rezerwowe: POMORZE Gdańsk, WARMIG Olsztyn.

Drużyna TON Poznań zrezygnowała z ostatniej chwili i podjęto decyzję o powołaniu składu KORONA II Szczecin.

W dniu 15 października 2016 r. w hali sportowej „Academos” w Lublinie odbyło się losowanie Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego:

Grupa A

1. KORONA Szczecin
2. ŁKSG Łódź
3. MIG Gliwice

Grupa B

1. ŚLĄSKI Rybnik
2. SURDUS Kielce
3. REYMAN Kraków

Grupa C

1. SPARTAN Lublin
2. RES-GEST Rzeszów
3. BAGRY Kraków

Grupa D

1. MAZOWSZE Warszawa
2. KORONA II Szczecin
3. ŚWIT Wrocław

Zawodnicy Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego w Halowej Piłce Nożnej byli zakwaterowani w Hostelu SZWEJK w Szczecinie (ul. Ku Słońcu 33, 71-080 Szczecin). Wyżywienie również zapewniono w tutejszym Hostelu SZWEJK (śniadania, obiady i ciepłe kolacje), na miejscu był barek i można było kupić napoje i wyżywienie. Zapewniano prowiant wszystkim zespołom.

Do każdego spotkania zapewniano po zgrzewce dużej wody dla każdej drużyny.

Odprawa techniczna odbyła się w Hostelu SZWEJK w dniu 18 listopada 2016 roku. Omówiono miejsce rozgrywek, regulamin techniczny i również zasady wyznaczone przez PZSN i PZPN. Przypominano również o zakazie używania aparatów słuchowych. Sprawdzono ważne badania lekarskie Zawodników i porównaliśmy zgodność Zawodników z listą PZSN. Zawodnicy i kierownicy poinformowani zostali o fakcie dofinansowania środków z puli Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz dzięki sponsorowi Hotelik Szwejk. Impreza również uzyskała patronat Mecenat Miasta Szczecina oraz telewizji regionalnej TVP3.

Poinformowano o pozostawieniu programu spotkań grupowych bez zmian i również o zastąpieniu TON Poznań zespołem ze Szczecina KORONA II.

W dniach 19-20 listopada 2016 roku w Hali Sportowej Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego rozegrano zawody w sportowej atmosferze, kibice zachowali się wzorowo, niekiedy emocjonalnie dopingowali Zawodnikom.

Mecze rozegrano na całym sektorze Hali Sportowej. Zawody trwały przez 2 dni.
Zawody sędziowało 4 wyznaczonych sędziów z KS PZPN (Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej) w Szczecinie: Rafał Bukowski, Roman Lewandowski, Błażej Skwirowski i Paweł Weber.

Opieki medycznej zapewnił pierwsza pomoc przedlekarska Siergiej Gierżot.
Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród osób Niesłyszących, organizacja i popularyzacja Sportu Niesłyszących w Polsce, wyłonienie najlepszych Zawodników i najlepszej drużyny w kraju, nabór utalentowanych Zawodników do Kadry Narodowej Polski, a także integracja młodzieży poprzez sport.

Organizatorami imprezy byli:

  • Polski Związek Sportu Niesłyszących,
  • Szczeciński Klub Sportowy Głuchych „KORONA” w Szczecinie jako współorganizator.

Imprezę Ogólnopolski Turniej Pucharowy w Halowej Piłce Nożnej dofinansowano ze środków:

  • Ministerstwa Sportu i Turystyki,
  • Hoteliku Szwejk w Szczecinie.

WYNIKI TURNIEJU:

Sobota 19 listopada 2016 r.

GRUPA A

1.KORONA Szczecin-MIG Gliwice1:2 (1:1)
2.ŁKSG Łódź-KORONA Szczecin4:2 (2:1)
3.MIG Gliwice-ŁKSG Łódź2:4 (0:2)

Tabela końcowa GRUPA A

lp.klubmeczepkt.zwremporbramkiuwagi
1.ŁKSG Łódź262008 : 4awans
2.MIG Gliwice231014 : 5awans
3.KORONA Szczecin200023 : 6

GRUPA B

1.ŚLĄSKI Rybnik-REYMAN Kraków11:1 (2:0)
2.SURDUS Kielce-ŚLĄSKI Rybnik1:13 (0:4)
3.REYMAN Kraków-SURDUS Kielce4:4 (3:2)

Tabela końcowa GRUPA B

lp.klubmeczepkt.zwremporbramkiuwagi
1.ŚLĄSKI Rybnik2620024 : 2awans
2.REYMAN Kraków210115 : 15awans
3.SURDUS Kielce210115 : 17

GRUPA C

1.SPARTAN Lublin-RES-GEST Rzeszów6:0 (3:0)
2.BAGRY Kraków-SPARTAN Lublin0:7 (0:4)
3.RES-GEST Rzeszów-BAGRY Kraków6:2 (0:1)

Tabela końcowa GRUPA C

lp.klubmeczepkt.zwremporbramkiuwagi
1.SPARTAN Lublin
2620013 : 0awans
2.RES-GEST Rzeszów231016 : 8awans
3.BAGRY Kraków200022 : 13

GRUPA D

1.MAZOWSZE Warszawa-ŚWIT Wrocław
3:1 (3:0)
2.KORONA II Szczecin-MAZOWSZE Warszawa3:9 (3:1)
3.ŚWIT Wrocław-KORONA II Szczecin7:5 (1:2)

Tabela końcowa GRUPA D

lp.klubmeczepkt.zwremporbramkiuwagi
1.MAZOWSZE Warszawa
2620012 : 4
awans
2.ŚWIT Wrocław231018 : 8awans
3.KORONA II Szczecin200028 : 16PK

Mecze ćwierćfinałowe:

1.ŁKSG Łódź-Reyman Kraków5:2 (2:1)
2.MIG Gliwice-Śląski Rybnik0:7 (0:2)
3.Spartan Lublin-Świt Wrocław4:0 (1:0)
4.Res-Gest Rzeszów-Mazowsze Warszawa1:2 (1:0)

Niedziela 20 listopada 2016 r.

Mecze półfinałowe:

1.ŁKSG Łódź-Spartan Lublin3:3 (1:0) k. 7:8
2.Śląski Rybnik-Mazowsze Warszawa0:5 (0:4)

Mecz o III miejsce

1.ŁKSG Łódź-Śląski Rybnik3:2 (1:2)

Finał

1.Spartan Lublin-Mazowsze Warszawa2:4 (0:1)

Tabela końcowa Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego:

  1. MAZOWSZE Warszawa Zdobywca Pucharu Polski’ 2016
  2. SPARTAN Lublin
  3. ŁKSG Łódź
  4. ŚLĄSKI Rybnik
  5. RES-GEST Rzeszów
  6. REYMAN Kraków
  7. ŚWIT Wrocław
  8. MIG Gliwice
  9. KORONA Szczecin
  10. SURDUS Kielce
  11. BAGRY Kraków
  12. KORONA II Szczecin poza konkurencją
Zwycięska drużyna MAZOWSZE Warszawa – Finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn 2016 rok.
Zwycięska drużyna MAZOWSZE Warszawa – Finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn 2016 rok.

Najlepsi Piłkarze:

Najlepszy Zawodnik (MVP) – Łukasz Wróbel (SPARTAN Lublin)
Najlepszy Bramkarz – Tomasz Orłoś (SPARTAN Lublin)
Król Strzelców (14) – Paweł Domurat (ŚLĄSKI Rybnik)

puchar_polski_halowa_pilka_nozna_2016_077

Najlepsza pierwsza piątka:

Michał Bochenek (MIG Gliwice)
Rafał Mandrysz (ŚLĄSKI Rybnik)
Bartosz Bąkczyk (ŁKSG Łódź)
Jakub Ferdynus (MAZOWSZE Warszawa)
Marcin Śmigasiewicz (MAZOWSZE Warszawa)

puchar_polski_halowa_pilka_nozna_2016_076

STRZELCY:

14 – Paweł Domurat (ŚLĄSKI Rybnik)
7 – Michał Moroz (ŚLĄSKI Rybnik)
6 – Damian Gajda (ŁKSG Łódź)
6 – Rafał Mandrysz (ŚLĄSKI Rybnik)
6 – Łukasz Wróbel (SPARTAN Lublin)
5 – Bartosz Bąkczyk (ŁKSG Łódź)
5 – Mateusz Borucki (ŚLĄSKI Rybnik)
5 – Kamil Szymański (MAZOWSZE Warszawa)
5 – Marcin Śmigasiewicz (MAZOWSZE Warszawa)
4 – Jakub Guz (SPARTAN Lublin)
4 – Piotr Ozóg (RES-GEST Rzeszów)
4 – Paweł Stachowicz (SURDUS Kielce)
4 – Tomasz Wesoły (MAZOWSZE Warszawa)
4 – Tomasz Wojcieszak (ŚWIT Wrocław)
3 – Norbert Bondyra (SPARTAN Lublin)
3 – Maciej Czepulonis (KORONA II Szczecin)
3 – Jakub Ferdynus (MAZOWSZE Warszawa)
3 – Rafał Pietrzykowski (KORONA II Szczecin)
3 – Robert Rosiak (ŁKSG Łódź)
3 – Paweł Szewczyk (ŁKSG Łódź)
3 – Marcin Szymański (MAZOWSZE Warszawa)
2 – Miłosz Grzejszczyk (MIG Gliwice)
2 – Sebastian Guz (Spartan Lublin)
2 – Daniel Jędzura (KORONA II Szczecin)
2 – Mariusz Krystjan (REYMAN Kraków)
2 – Paweł Młodowiec (RES-GEST Rzeszów)
2 – Krzysztof Mróz (SPARTAN Lublin)
2 – Krystian Rabcewicz (ŚWIT Wrocław)
2 – Tomasz Sitek (SPARTAN Lublin)
2 – Władysław Stefanik (REYMAN Kraków)
2 – Marek Szczerbik (SPARTAN Lublin)
1 – Jarosław Antoniak (ŚWIT Wrocław)
1 – Piotr Barzał (MAZOWSZE Warszawa)
1 – Szymon Cytawa (SPARTAN Lublin)
1 – Ryszard Furca (MIG Gliwice)
1 – Filip Gałązka (BAGRY Kraków)
1 – Marek Homa (RES-GEST Rzeszów)
1 – Krzysztof Kaczmarek (ŁKSG Łódź)
1 – Paweł Kucharski (ŚWIT Wrocław)
1 – Krzysztof Kurzdym (REYMAN Kraków)
1 – Andrzej Luberda (REYMAN Kraków)
1 – Mateusz Małyska (ŚLĄŚKI Rybnik)
1 – Wojciech Misztal (BAGRY Kraków)
1 – Mateusz Morawski (MAZOWSZE Warszawa)
1 – Adam Pawłowski (ŁKSG Łódź)
1 – Marcin Piesiak (MIG Gliwice)
1 – Norbert Piskulak (SURDUS Kielce)
1 – Łukasz Radziwoń (KORONA Szczecin)
1 – Karol Ryngwelski (KORONA Szczecin)
1 – Robert Sałapatek (KORONA Szczecin)
1 – Józef Szczurek (REYMAN Kraków)
1 – Patryk Winiarski (SPARTAN Lublin)
-1 – Jarosław Antoniak (ŚWIT Wrocław) samobójczy

Na zakończenie zawodów (godz. 14:00) było rozdawanie pucharów, medali i dyplomów pamiątkowych. Trofea, medale oraz dyplomy wręczał Prezes Zarządu Marek Miśków oraz kierownik Michał Stryczyński. Impreza zakończyła się obiadem o 14:30 i wyjazdem uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Pucharowego w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn.


Wspierają nas