EURO 2016 – Polska przegrała mecz z Portugalią w ćwierćfinale

Polska odpadła z Euro 2016 po rzutach karnych w ćwierćfinale Euro 2016. Po 120 minutach był remis 1:1 po bramkach Roberta Lewandowskiego i Renato Sanchesa W rzutach karnych w barwach biało-czerwonych jako jedyny pomylił się Jakub Błaszczykowski, ale to wystarczyło, by awans uzyskała Portugalia. Już w drugiej minucie piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Kamil Grosicki, a Robert Lewandowski posłał do siatki tuż koło słupka. To pierwsza wreszcie wyczekiwana bramka kapitana reprezentacji Polski na Euro 2016.

Portugalczycy w rzutach karnych byli bezbłędni. Pomyłka Jakuba Błaszczykowskiego kosztowała Polaków odpadnięcie z turnieju. Niezależnie od wszystkiego, był to świetny turniej Polaków, którzy jadą do domu, choć nie przegrali ani jednego meczu. Mało tego – ani przez minutę turnieju nie przegrywali, nie musieli gonić wyniku. Rzuty karne to rzeczywista loteria, której nie przeskoczyliśmy tym razem. Koło fortuny tym razem nam nie sprzyjało!

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii zapisała się w kartach heń daleko !!! Dlatego  dziękujemy naszym sportowcom za fantastyczną grę i mnóstwo emocji w ostatnim meczu z Portugalią jak również w poprzednich spotkaniach!