Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

W dn. 18-19 grudnia 2015 r. w Kluszkowcach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski, gdzie rywalizowali kobiety i mężczyźni w konkurencjach alpejskich – slalomie i slalomie gigancie.

lipski002Slalom gigant

Mistrzynią Polski w slalomie gigancie została 44-letnia Irena Babiarz (Res-Gest Rzeszów) która o 4,06 sekundy wyprzedziła 52-letnią Małgorzatę Ciomera (Wars Warszawa), a brąz uzyskała Marta Zalewska (Świt Wrocław) o 12,96 sekundy.

Mistrzem Polski w slalomie gigancie został Mateusz Babiarz (Res-Gest Rzeszów), pokonując drugiego Mirosława Jurka (Świt Wrocław) o 1,82 sekundy. Trzecie miejsce zajął Piotr Lipski (Korona Szczecin) strata 6,95 sekundy. Marek Toruński (Bagry Kraków) wywalczył tytuł mistrza Polski, ale nie miał ważnej karty zdrowia i wystąpił jako PK.

Wyniki slalom gigant (OPEN):

1. Babiarz Mateusz Res-Gest Rzeszów 0:32.20 0:33.62 1:05.82
2. Jurek Mirosław Świt Wrocław 0:33.62 0:34.02 1:07.64
3. Lipski Piotr Korona Szczecin 0:36.61 0:36.16 1:12.77

Slalom

W kolejnym zawodów mistrzostw rozegrany został slalom. Wśród pań po złoto sięgnęła 44-letnia Irena Babiarz (Res-Gest Rzeszów) pokonując 52-letnią Małgorzatę Ciomera (Wars Warszawa) o 3,82 sekundy, a brąz uzyskała kadrowiczka Magdalena Orzechowska (Surdus Kielce) o 5,05 sekundy.

W kategorii panów w slalomie po raz drugi znów otrzymał złoto Mateusz Babiarz (Res-Gest Rzeszów), pokonując drugiego młodszego brata 13-letni Dawida Babiarza (Res-Gest Rzeszów) o 5,18 sekundy. Trzecie miejsce zajął Filip Gałązka (Bagry Kraków) strata 5,82 sekundy. Marek Toruński (Bagry Kraków) uzyskał wynik mistrza Polski, ale nie miał ważnej karty zdrowia (jako PK). Piotr Lipski w kategorii seniorów zajął III miejsce, ale wyniku zmiany regulaminu (był podział na seniorów i juniorów) wcisnęli zawodnika Dawida Babiarza (z Res-Gest Rzeszów) przez co zawody uzyskały relację OPEN. Ostatecznie po nieudanych protestach Piotr Lipski zajął IV miejsce w zawodach slalom.