Wspaniała passa lekkoatletów KORONY Szczecin. Zdobyli aż 20 medali.

Polski Związek Sportu Niesłyszących wraz gospodarzem imprezy Szczecińskim Klubem Sportowym Głuchych KORONA byli organizatorami imprezy Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 21-23 czerwca 2019 roku na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka przy ul. Litewskiej 20 w Szczecinie.

Impreza była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Imprezę wsparła również Gmina Miasto Szczecin, Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie oraz darczyńcy: KIA POLMOTOR, DGS POLAND Spółka z o.o., JOMA Salon Sport Moda z Poznania, WISH Pharmaceutical, ComplexDesign. Partnerem Radiowym imprezy było Radio ESKA

Impreza uzyskała również Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecina.

Kobiety:

100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż, sztafeta 4×100 m, sztafeta 4×400 m.

Mężczyźni:

W tej imprezie uczestniczyło 81 Zawodników z 10 klubów sportowych z Polski (miasta w kolejności alfabetycznej): UKS BAGRY Kraków, SPARTAN Lublin, ŁKSG Łódź, OLIMPIJCZYK Olecko, UMKSN Poznań, ODRA Racibórz, SPRINT Sławno, KORONA Szczecin, MAZOWSZE Warszawa, ŚWIT Wrocław.

We wszystkich dyscyplinach sportowych było 184 osobostartów.

W pierwszym dniu zmagań lekkoatletycznych, tj. w sobotę 22 czerwca 2019 roku nasza KORONA wywalczyła 12 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne oraz 5 brązowe:

Marta Maciejewska wywalczyła złoty krążek w rzucie oszczepem 600 g Kobiet z wynikiem 30,54.

Monika Borysowska zajęła I miejsce w biegu 1500 m Kobiet i uzyskała czas 6:06,00

Anita Krawczyk, Justyna Siwek, Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk  zajęły I miejsce w sztafecie 4×100 m Kobiet i uzyskały czas 57,39.

Marta Maciejewska zajęła I miejsce w pchnięciu kulą 4 kg Kobiet z wynikiem 9,34.

Justyna Siwek wywalczyła srebrny krążek w pchnięciu kulą 4 kg Kobiet z wynikiem 8,55.

Norbert Kochanowski, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik, Damian Szyszkowski zajęli II miejsce w sztafecie 4×100 m Mężczyzn i uzyskali czas 47,45.

Agata Kosztowny wywalczyła srebrny krążek w biegu 3000 m Kobiet z wynikiem 11:44,97, jest to jej rekord życiowy.

Karolina Jędrzejczyk zajęła III miejsce w biegu 100 m Kobiet i uzyskała czas 14,00.

Paweł Mazurkiewicz zajął III miejsce w pchnięciu kulą 7,26 kg Mężczyzn i uzyskał wynik 10,29.

Anita Krawczyk zajęła III miejsce w biegu 400 m Kobiet i uzyskała czas 74,52.

Karolina Mieczkowska zajęła III miejsce w pchnięciu kulą 4 kg Kobiet z wynikiem 6,94.

Tomasz Pick  wywalczył brązowy krążek w biegu 5000 m Mężczyzn z wynikiem 19:06,15.

W drugim dniu zmagań lekkoatletycznych, tj. w niedzielę 23 czerwca 2019 roku nasza KORONA kolejne 8 medali (w tym 2 złote, 3 srebrne oraz 3 brązowe):

Monika Borysowska zajęła I miejsce w biegu 800 m Kobiet i uzyskała czas 2:57,84.

Marta Maciejewska zajęła I miejsce w rzucie dyskiem 1 kg Kobiet i uzyskała wynik 20,57.

Mirosław Szczerba  zajął II miejsce w rzucie dyskiem 2 kg Mężczyzn i uzyskał wynik 26,87.

Karolina Mieczkowska zajęła II miejsce w rzucie dyskiem 1 kg Kobiet i uzyskała wynik 14,53.

Karina Fruba, Anita Krawczyk, Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk  zajęły II miejsce w sztafecie 4×400 m Kobiet i uzyskały czas 5:16,30.

Karolina Jędrzejczyk zajęła III miejsce w biegu 200 m Kobiet i uzyskała wynik 30,28.

Anita Krawczyk zajęła III miejsce w biegu 800 m Kobiet i uzyskała czas 3:03,93.

Tomasz Pick, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik, Damian Szyszkowski  zajęli III miejsce w sztafecie 4×400 m Mężczyzn i uzyskali czas 3:57,60.

Na 20 medali zdobytych przez naszych lekkoatletów, było sześć złotych krążków, sześć srebrnych oraz osiem brązowych.

Multimedalistkami Mistrzostw Polski Niesłyszących zostały Zawodniczki Anita Krawczyk z dorobkiem 4 medali (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe), Karolina Jędrzejczyk z 4 medalami (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe) oraz Marta Maciejewska, która wywalczyła aż trzy złote medale. Kolejne dwa złote krążki przypadły Monice Borysowskiej.

Pod koniec Zawodów Trenerzy Kadry Narodowej Polski w Lekkoatletyce powołali naszych Zawodników do Kadry Narodowej Polski w Lekkoatletyce i będą reprezentować Polskę na 10. Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Lekkoatletyce w Bochum (Niemcy) – są to Karolina Jędrzejczyk i Damian Szyszkowski.

Zaś w kategorii Juniorów w 2020 roku w Kownie (Litwa) 3 naszych Zawodników będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce: Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk oraz Daniel Kowalik.

A na samym zakończeniu Zawodów wręczano puchary drużynowe klubów sportowych w kategorii medalowej oraz punktowej.

Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zajęła II miejsce w kategorii klasyfikacji medalowej – 20 medali (6 złotych, 6 srebrnych oraz 8 brązowych).

DRUŻYNOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA:

SPARTAN Lublin zajął I miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej z łączną liczbą medali 23 (14 złotych. 6 srebrnych oraz 3 brązowe). Zaś III miejsce w tej klasyfikacji przypadło ODRZE Racibórz (3 złote, 2 brązowe) – łącznie 5 medali.

Drużyny dostały puchary w klasyfikacji medalowej ufundowane przez KIA POLMOTOR. Oprócz medali Zawodnicy dostali nagrody upominkowe. Za zajęcie I miejsca Zawodnicy otrzymywali preparaty zafundowane przez WISH Pharmaceutical, długopisy pamiątkowe (własne świadczenia reklamowe) oraz worki lub torby imprezy ufundowane przez JOMA SALON SPORT. Za zajęcie II i III miejsc Zawodnicy dostawali torby reklamowe DGS Poland Spółka z o.o. Mierzyn wraz z długopisami pamiątkowymi oraz ulotką DGS.

Jednocześnie nasza drużyna KORONA Szczecin ponownie zdobyła II miejsce tym razem w kategorii klasyfikacji punktowej z punktacją 191 punktów.

DRUŻYNOWA KLASYFIKACJA PUNKTOWA:

W klasyfikacji punktowej I miejsce przypadło SPARTANOWI Lublin z punktacją 217, a trzecie miejsce zajął UMKSN Poznań uzyskując 115 punktów.

Brawa dla naszych Zawodników Lekkiej Atletyki i liczymy na kolejne sukcesy w następnych imprezach sportowych!!!

Korona do boju!

Dziękujemy kibicom za dopingowanie naszym Zawodnikom podczas zmagań lekkoatletycznych!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. Sebastian Salwa,  Jarosław Bawelski i Monika Miśków):