Przywieźli 11 medali ze Spały

W dniu 9 lutego 2019 r. na hali Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Zawodnicy KORONY nie zawiedli i zdobyli aż 11 medali, w tym 6 srebrnych i 5 brązowych. Rok temu na mistrzostwach w Toruniu nasi zawodnicy zdobyli 7 medali.

Warto dodać, że najmłodszy zawodnik, 15-letni Daniel Kowalik, zajął 4. miejsce w biegu na 60 m. To wielki sukces młodego zawodnika i nadzieja na udany start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów Niesłyszących w lekkoatletyce.

Oto medaliści:

Pchnięcie kulą MPaweł Mazurkiewicz
Pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
bieg 60 m KJędrzejczyk Karolina
bieg 200 m KJędrzejczyk Karolina
sztafeta 4x200 m KKarolina Jędrzejczyk, Justyna Kozyra, Monika Borysowska, Agata Kosztowny
sztafeta 4x200 m MDamian Szyszkowski, Daniel Kowalik, Daniel Jędzura, Rafał Zagajewski
skok w dal MRafał Śliwka
bieg 800 m KMonika Borysowska
bieg 400 m KMonika Borysowska
bieg 1500 m KAgata Kosztowny
skok wzwyż MDamian Szyszkowski

W dniach 22-23 czerwca 2019 w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce.