KORONA ma brąz, a złoto dla MAZOWSZA!

[su_spacer]W dniach 8-10 czerwca 2018 w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet. Impreza była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Szczecin, a także uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin (certyfikat).

W piątek do Szczecina przyjechały trzy zespoły: MAZOWSZE z Warszawy, SPARTAN z Lublina oraz ŚWIT z Wrocławia, a czwartym zespołem był gospodarz turnieju – KORONA Szczecin. Turniej odbywał się na boisku Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ulicy Hożej 6 w Szczecinie.

[bs_row class=”row”]
[bs_col class=”col-xs-9″]

Z samego rana w sobotę emocje sięgały zenitu. O 10.00 zaczął się pierwszy mecz piłki nożnej KORONY Szczecin ze ŚWITEM Wrocław. Mecz był bardzo zacięty, w pierwszej połowie młoda zawodniczka strzeliła pierwszego gola dla Szczecina, ale potem doznała kontuzji i nie mogła dalej grać. W drugiej połowie KORONA szybko straciła bramki – było już 1:3 na korzyść ŚWITU, ale Zawodniczka Justyna Siwek nadrobiła strzelając później aż trzy gole, co dało gospodarzom wygraną. Wynik KORONA Szczecin – ŚWIT Wrocław 4:3 (1:1).

Drugi mecz rozegrały drużyna MAZOWSZE Warszawa wraz ze SPARTANEM  Lublin. Drużyna MAZOWSZA okazała się lepsza i wygrała 4:0 (1:0). Po przerwie obiadowej odbył się kolejny mecz ŚWITU Wrocław z MAZOWSZEM Warszawą. Było wtedy 34 stopni i był straszny upał, ale sytuację uratowały wiadra z wodą. Mecz obfitował w emocje i nerwy, a zakończył się wygraną MAZOWSZA WARSZAWY 4:0 (3:0). Kolejny – 4 mecz niestety zakończył się porażką KORONY Szczecin, wygrał SPARTAN Lublin z wynikiem 3:0 (1:0).

W niedzielę wczesnym rankiem po śniadaniu zaczął się kolejny mecz w skwarze i spiekocie – ŚWITU Wrocław ze SPARTANEM Lublin i piłkarki SPARTANU  wygrały 3:1 (2:0). Ostatni mecz MAZOWSZA Warszawa z KORONĄ Szczecin był zacięty, Zawodniczki KORONY były bardzo dzielne w obronie, próbowały atakować bramkę przeciwniczek, mimo to ich postawa sprawiła, że  przegrały tylko 2:0 (0:0) z niepokonaną drużyną piłkarską.

Drużyna MAZOWSZE Warszawa została Mistrzem Polski Niesłyszących kobiet, Wicemistrzem został SPARTAN Lublin,  a brązowy medal przypadł KORONIE Szczecin! Jesteśmy z tego bardzo dumni! Brawo Koroniarki!

Po zakończeniu mistrzostw odbyło się uroczyste wręczenie Pucharów i medali dla Zawodniczek za zajęcie I-III miejsc. Dodatkowo Prezes SKSG KORONA Marek Miśków wręczył statuetkę dla najlepszej bramkarki, czyli Julii Kopinskiej ze SPARTAN Lublin, Króla Strzelców – zostały ax equo Marta Kaczmarczyk z MAZOWSZA Warszawy oraz Kinga Pasicz ze SPARTANU Lublin (strzeliły po 4 gole) oraz Najlepszej Zawodniczki (MVP) Justyny Siwek z SKSG KORONY. Dodatkowe pamiątkowe statuetki zostały wręczone najmłodszej Zawodniczce MPN – Laurze Winiarskiej z MAZOWSZA Warszawy oraz najstarszej – Monice Miśków z SKSG KORONY.

Weekend mistrzostw był przepełniony wspaniałą atmosferą sportową i mimo doskwierającego upału wszyscy się świetnie bawili!